Říká se, že není špatný pes, ale nudící se pes. Pokud pes nemá "do čeho píchnout" a nudí se, většinou se uchýlí k destruktivnímu chování, tzn. začne něco ničit v domácnosti, ohryzávat, trhat, okusovat a cupovat. Pokud je sám, může se také hlasitě projevovat - kňučet, výt nebo neustále štěkat, a tím obtěžovat své okolí.

Psi mají tu specifickou vlastnost, že rádi něco okusují.
Dělají to instinktivně proto, že si tím čistí zuby, ulevují si od bolesti při růstu zubů, tiší podrážděné zažívání anebo prostě nemají co na práci a trochu se nudí.
V přírodě si najdou své – klacíky, větve – ty však nejsou ideální, protože se třepí, mohou se psovi zaklínit mezi zuby nebo zapíchnout do tlamy.

V domácím prostředí jsou ideální různé hračky na hraní, okusování, umělé kosti atd.

Ideální prostředek by měl splňovat tyto vlastnosti – nepáchnout (jako sušené uši), být co nejvíce přírodní, prospívat zubům, dásním i zažívání. To vše splňuje bezkonkurenční 100%přírodní žvýkací pamlsek Staglers – ručně opracovaný jelení paroh různých velikostí.

Proti nudě a jednotvárnému jídlu působí také inovativní Misky na jídlo pro psa Green a Green mini, připomínající trávu. Jsou určeny pro všechny psy, kteří si své jídlo mohou vychutnat jako ve volné přírodě.