Alergie a kožní problémy u psů jsou také velmi rozšířené - ať již jako akutní infekce nebo horší chronická onemocnění.
Problémy tohoto typu jsou stále častější v důsledku zatížení imunitního systému.

Kožní alergie jsou velmi častézejména na blechy, domácí prach, pyly a trávy, což vede ke svědění, škrábání vypadávání chlupů, vznikají strupy a vředy.

Potravinové alergie (jako je na pšeničný lepek) nebo citlivosti na potraviny se také vyskytují stále častěji, což má za následek svědění, jakožto i průjmy nebo kolitidy.


Protože se na našem webu věnujeme pouze přírodním možnostem podpůrné léčby, můžeme doporučit totéž co platí u lidí: chronické problémy jako alergie, ekzémy, kožní vyrážky, špatná srst řešíme ZEVNITŘ, a akutní kožní problémy ideálně ZVENČÍ.

1) Odstranění a zmírnění problémů ZEVNITŘ:

Vyhýbejte se potravinám, které obsahují chemické přísady a ingredience, které jsou spojeny s alergií.
Přejděte na vysoce kvalitní přírodní, holistické krmivo pro psy BEZ zrnin a lepku - opět stejně jako u lidí.
Psi jsou spíše masožravci, ale často je krmíme nekvalitními levnými granulemi s vysokým obsahem zrnin, které narušují trávící trakt a mohou vyvolat alergie nebo nesnášenlivost lepku.

Pro účinnější řešení těchto problémů je komplexní přípravek Kelp - mořská řasa ze Severního Atlantiku, která je pěstována na přímořských farmách v nejvyšší čistotě a má prokázané výborné účinky na celkové zdraví a imunitu zvířat.

Další možností je široké spektrum přírodních produktů od firmy Denes Health Care. Z těch vám můžeme doporučit hlavně Garlic Oil Capsules - Kapsle s česnekovým olejem.

2) Odstranění a zmírnění problémů ZVENČÍ:

Skvělý univerzální produkt je Liquid Garlic 100ml - Tekutý česnek, který je přírodním repelentem proti hmyzu a blechám.

Tradičním hojícím prostředkem je Skin Balm 50gr - Kožní balzám, který pomáhá tišit a klidnit poranění kůže.